Nem kis céget vett Spéder Zoltán, akit 2016-ban ejtett Orbán
Az eladó sem kispályás.
Füst Milán antiszemitizmusáról nem velem kell vitázni. Gerő András válasza.
Kár feláldozni alkotóinkat a buzgó politikai helyezkedésben.
Az ATV-t is megdöbbentette és felháborította Friderikusz kedd esti műsora, ahol Gerő András történésszel a Kiss László-ügyet tárgyalták sajátos megközelítésből. Friderikusz szerint a nemi erőszakért elítélt úszóedzőt "erkölcsileg kivégezték", "megsemmisítették", és a merényletben egymásra találtak a nihilista "sajtóhiénák" meg a "bosszúszomjas magyar népi lelkület".
A "nagy háborúhoz" vezetett, hogy egész Európában egyszerre vesztették el a józan ítélőképességüket a nemzetek - erről Gerő András történész beszélt szombaton, az első világháborút kiváltó szarajevói merénylet századik évfordulója alkalmából tartott budapesti vitadélutánon.
A Horthy-kultusz Magyarországon valójában már rég nem Horthy Miklós személyéről, hanem az 1920–1944 közötti rendszer kritikátlan tömjénezéséről szól – véli Ungváry Krisztián. A történész szerint Horthy megítélése körül ma jól látható egy mesterségesen gerjesztett kultusz a hatalom részéről, de egyfajta hisztéria is a másik oldalról. Interjú.
A Rubicon című történelmi folyóirat szerkesztősége nyilatkozatban emeli fel szavát az ellen, hogy Gerő András történész antiszemitizmussal vádolta meg Romsics Ignácot Gyáni Gábor akadémikus írására hivatkozva.
Az új alkotmányról tartottak kerekasztal-beszélgetést csütörtök este a budapesti Terror Háza Múzeumban egy alkotmánybíró, egy politológus, két történész és két politikus részvételével. Úgy tűnik: az egymást egyébként nem nagyon szívlelő LMP és MSZP alkotmányozási elképzelései nagyon hasonlóak – bár az új alkotmányt jelen állás szerint nem ők fogják írni. Azt is megtudtuk: Fricz Tamás egy gyékényen árul Gyurcsány Ferenccel.
Forradalom zajlott-e le áprilisban a szavazófülkékben? Egyáltalán: mi az, hogy forradalom? Ezekről a kérdésekről vitatkozott egymással szerda délután a Terror Háza szervezésében, annak budapesti épületében Gerő András történész és Lánczi András filozófus. Gerő inkább szabadelvű, Lánczi inkább konzervatív álláspontot vallott.
A magyarországi zsidóság jövőjéről tartottak a Mensch Alapítvány szervezésében a budapesti Bálint Zsidó Közösségi Házban kerekasztal-beszélgetést. Ez a jövő változatlanul ellentmondásokkal terhes.